Spółdzielnia Socjalna Pożyteczni

Spółdzielnia Socjalna „Pożyteczni”

Utworzona została z myślą o osobach niepełnosprawnych intelektualnie, które w czasie zajęć w Warsztatach Terapii Zajęciowej i Środowiskowym Domu Samopomocy Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, przygotowani zostali do zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Działalność Spółdzielni ma na celu m.in. podtrzymywanie nabytych przez osoby niepełnosprawne kompetencji, podnoszenie ich kwalifikacji, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, a więc aktywizację społeczną i zawodową oraz integrację ze społeczeństwem.

Aby móc realizować założone cele utworzyliśmy dwa punkty gastronomiczne, gdzie nasi niepełnosprawni Przyjaciele mogą się realizować.

Galeria Prac & Mini Kawiarenka,

w której zatrudnione osoby niepełnosprawne pod okiem opiekuna realizują się zawodowo sprzedając i podając do stołu własnoręcznie przygotowane ciasta, soki, desery oraz kawę i inne łakocie, a także rękodzieło wykonane przez uczestników WTZ i ŚDS podczas pracy na zajęciach terapeutycznych.

Nasza kawiarenka jest miejscem, w którym można nabyć upominek dla bliskich i przyjaciół, napić się aromatycznej kawy, zjeść pyszne ciasto, lody, deser, watę cukrową, gofry … i odpocząć przy spokojnej muzyce.

Oko cieszą tu przede wszystkim prace wykonane przez uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy i Warsztatów Terapii Zajęciowej przy PSONI Koło w Policach.
Uczestnicy dbają o walory smakowe piekąc dla Państwa oraz serwując Państwu każdego dnia pyszne, świeże ciasta.

Oferujemy nie tylko rękodzieło i słodkości, ale także niepowtarzalny klimat i atmosferę pozwalającą oderwać się od codziennego pośpiechu.

U nas czas płynie inaczej.
Do kawy cisza i spokój GRATIS

Pożyteczna Kajzerka

to mała budka, w której każdego dnia przygotowywane są z najwyższą starannością świeże bułki, świeżo wyciskane soki i zdrowe sałatki. Tu warto zatrzymać się na dobre śniadanie skomponowane ze świeżych i dobrej jakości produktów. Do każdej bułki włożone jest serce naszych niepełnosprawnych Przyjaciół, co idealnie podkreśla ich niepowtarzalny smak.

W OFERCIE SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ „POŻYTECZNI”

  • Galeria Prac & Mini Kawiarenka
  • Pożyteczna Kajzerka
  • Catering kanapkowo – sałatkowy
  • Słodki catering
  • Catering kawowy
  • Pieczemy ciasta na zamówienie
  • Pielęgnacja terenów zielonych
  • Pielęgnacja grobów

Do współpracy zapraszamy osoby prywatne jak również różne firmy i instytucje.​

Praca w Spółdzielni Socjalnej otwiera osobom niepełnosprawnym intelektualnie drogę do samorealizacji i na świat.
Jest tak istotna ponieważ dzięki niej czują się równi, potrzebni, POŻYTECZNI.

Spółdzielnia Socjalna Pożyteczni

Updated on 2020-03-15T14:36:49+00:00, by Oskar Chmioła.